Atwork отворен канцелариски простор / модерни работни станици стил

Atwork отворен простор канцелариски мебел / модерни работни станици
Персонализација на канцелариски мебел
3 лица 120 степен работна станица, се состои од 3 парчиња од L облик на маса, маса има жица кабел. Под една метална жица за управување и шест метални нозе. Табела блузи се прав обложени МДФ.

    Прав обложен Опции МДФ боја

  • P002

детали за

Тагови

сет

tp

Канцеларијата распоред и mulfi-функционални работни простори поддршка на заедничките работа култура

Atwork N3 станици за 3 лица
Димензии: 2502 * 2170 * 750 мм
3 лица 120 степен работна станица, се состои од 3 парчиња од L облик на маса, маса има жица кабел. Под една метална жица за управување и шест метални нозе. Табела блузи се прав обложени МДФ.

Прав обложен Опции МДФ боја

image4

листа појавување: Извршниот маси / кабинетот на датотеката / ниско кабинетот / Кафе маса / Софа / дневна / Столици / ормарот / заден кабинетот / конференција средба маса / Извршен соба / Јачина на работни станици / Персонал маса / Кабина / Поделба / Одделение / клупи / Neofront / Atwork / puravia / poemoo / saosen бренд / нордиските дизајн / италијански дизајн / Модерен дизајн

Atwork, снабдување со потребата да се понудат на новиот мобилен работник и инспиративна дестинација надвор од традиционалните канцелариски простор.

 
  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас