• ab

за нас

Основана е во 1996 година, SAOSEN е добро познат на глобално ниво од страна на неговиот дрво дрво слој и изработка.

Од 2005 година, SAOSEN има соработувано со италијански дизајнер на мебел Лино Codato и да стане лиценциран единствен застапник за европски познати брендови. Нашите производи се продаваат во повеќе од 30 земји и доби важни награди за дизајн.

Во исто време, SAOSEN е првиот во Азија успешно да се воведе најновите зелена технологија облога - боени на МДФ. прв во светот да се воведе Полнење Трансфер Catalyst која може да се прочисти воздухот во производство на мебел.

DYou може да го симнете нашата корпоративна брошура ТУКА.
LINK и производи детали
Leading into a Smart Future! The Future begins here.
Прочитај повеќе

животната средина технологија

 • POWDER COATED MDF

  POWDER COATED MDF

  Поради затворен загадувањето има формалдехид, бензен, водород, амонијак, TOVC и други испарливи штетни гасови, долгорочно вдишување ќе доведе до леукемија и други болести ...
  Прочитај повеќе
 • POWDER COATED MDF

  POWDER COATED MDF

  За прашок слој е не-штетни, растворувач слободен слој материјал за боени на МДФ, по 250 "C топлина третман и убивање на бактерии, повеќето на формалдехид внатре MDF плоча се елиминира ...
  Прочитај повеќе

NEWLETTER

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

Прашање Сега